Meie kooli vilistlane Rio paraolümpiamängudel

7. septembril avatud Rio paraolümpiamängudel esindas Eestit ka meie kooli vilistlane, 2013. aastal 31. lennus lõpetanud EGERT JÕESAAR, kes võistleb kettaheites.

Liikumispuudega kettaheitja heitis Rios ketast isikliku rekordi lähedale. Tulemusega 46,61 meetrit saavutas Jõesaar paraolümpial 8. koha. Jõesaare isiklik rekord pärineb selle aasta maist, mil sportlane heitis ketast 46,72 meetrit.

Jõesaar on kogu hooaja vältel näidanud head vormi ja väga stabiilseid tulemusi, mis õnnestus realiseerida ka Rios. Tegemist oli noore ketteaheitja esimese paraolümpiaga ning nüüd asutakse valmistuma Tokyo paraolümpiaks.

Jõesaar astus Rios võistlustulle Eesti aja järgi 16. septembril natuke enne südaööd. 1994. aastal sündinud liikumispuudega kettaheitja täitis paraolümpia A-normi tänavu mais, kui heitis Eesti heitjate seeriavõistlusel Audentese staadionil ketast 46,72 meetrit.

Egert Jõesaar saabub Riosst tagasi Tallinna 20. septembril.