LASTE KOKAKOOL

Laste kokakoolis õpivad lapsed lisaks toiduvalmistamisele tundma tooraineid, köögitarvikuid, toiduvalmistamise viise ja mõõtühikuid. Igas tunnis räägime ka mõnel harival toitumisalasel teemal (kui palju peaks sööma iga päev puu- ja juurvilju, millised toiduained toidavad häid kõhubaktereid ja miks on see vajalik, kui palju magusat võiks korraga süüa ja miks, millised on tervislikumad lihad, taldrikureegli järgi toitumine ja palju palju muud põnevat). Meie eesmärkideks on lapsi harida toitumisvaldkonnas ning aidata lapsi mitmekülgselt sööma. Kohtume lastega 2 korda kuus ja kokkame koos 1,5 h (kaks 45minutist tundi järjest). Igas tunnis valmib üks soolane ja üks magus roog, mille tunni lõppedes ühiselt ära sööme. Kõik toiduained on kokakooli poolt.

Kellele: 1.–6. klass
Juhendaja: Merli (info@lastekokakool.ee)
Toimumise ajad: 2 korda kuus – 1. grupp neljapäeval kell 14:00–15:30, 2. grupp reedel 13:00–14:30 (grupp täis)
Toimumise koht: 0-korruse kodundusklass
Tasu: 36 eurot/kuu
Algab: 28. ja 29. septembril
https://lastekokakool.ee/kokandusring/

LASTE INSENEERIA

Tallinna Laagna Gümnaasiumis alustab tööd uus innovaatiline inseneeria huviring BRICK CHALLENGE, mille õppekava on välja töötatud Harvardi ülikooli teadlaste poolt. Tunnis õpitakse inseneeriaalaseid teadmisi läbi ägedate legomasinate ehituse. Õppetund kestab 75 minutit ja tunnid toimuvad 1 kord nädalas.

Kellele: 1.–4. klass
Juhendaja: Tallinn East Young Engineers (annikav@youngengineers.org)
Toimumise ajad: 1 kord nädalas – 1. grupp kolmapäeval kell 13:00, 2. grupp kolmapäeval kell 14:15
Toimumise koht: Klassiruum 319
Tasu: 39 eurot/kuu
Algab: 4. oktoobril
Registreerimine: https://forms.gle/nHaWUKP9v6uJd9xW7

TEADUSRING

Kas tahad teada saada, kuidas elu sinu ümber töötab? Kas tead, kuidas teha nii, et kirjaklamber hõljuks õhus? Kuidas küünal kiikuma panna või katapult meisterdada? Kuidas valgus pooleks murda või kuidas elevandi hambapastat teha? Läbi uskumatult lahedate katsete tutvume mitme erineva teaduse suunaga ning äratame lastes uudishimu neid ümbritseva maailma vastu. Võimalusel teeme ka väljasõite ja kutsume külla huvitavaid külalisi. Meiega tunned end alati turvaliselt, sest koos avastame, kuidas füüsika, keemia ja ka elekter töötavad. Teadusring ootab Sind, 1.–4. klassi õpilane!

Kellele: 1.–4. klass
Juhendaja: Gerda (gerda@bumble.ee)
Toimumise ajad: 1. klass esmaspäeval kell 12:50, 2.–4. klass esmaspäeval 13:55
Toimumise koht: Klassiruum 418 (4. korrus)
Tasu: 34 eurot/kuu
Bumble teadusring

MUDILASKOOR, ANSAMBLID

Mudilaskoori laululapsed omandavad kahehäälset repertuaari ning esinevad koolis, väljaspool kooli toimuvatel üritustel ja laulupeol. Meie mudilaskoor on tunnustatud I kategooria vääriliseks.

Mudilaskoorist eraldiseisvad proovid on 3. ja 5. klassi ansamblitel.

Kellele: 1.–5. klass
Juhendaja: Lii Leitmaa (lii.leitmaa@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: mudilaskoor esmaspäeval kell 08:00–08:45
Toimumise koht: 2. korruse muusikaklass
Tasu: tasuta
Algab: 4. septembril

NEIDUDEKOOR

Neidudekoor on mõeldud 6.–12. klassi neidudele. Koori selle õppeaasta eesmärgiks on läbi proovide ühtse koori tekitamine ja esinemine erinevatel kooli sündmustel. Pikemaaegseks eesmärgiks on 2024/2025 õppeaastal saada 2025. aasta suvel toimuvale 28. üldlaulupeole. Selleks valmistumiseks saab laulikud juba selle õppeaasta kevadel.

Kellele: 6.–12. klass
Juhendaja: Mariah-Theresa Turbel (mariah-theresa.turbel@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: kokkuleppel juhendajaga
Toimumise koht: 0-korruse muusikaklass
Tasu: tasuta
Algab: 18. septembril

KUNSTIRING

Kunstiringi eesmärk on loovuse ja fantaasia arendamine. Ringis kuulame teemakohast muusikat ning vabas õhkkonnas on ka õpilased loomingulisemad. Tund ei ole kindla ajaga piiritletud – kes soovib, võib oma loominguga pikemalt tegeleda, sest tempod on erinevad.

Kellele: 4.–6. klass
Juhendaja: Eve Ader (eve.ader@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: neljapäeval kell 14:45–16:15
Toimumise koht: Kunstiklass (klassiruum 320)
Tasu: tasuta
Algab: 7. septembril

BÄNDIRING

Meie koolis tegutseb 3 erinevat bändi, kellest kõige nooremad on alustanud pilliõpet alles eelmisel õppeaastal. Teiste bändide liikmed on juba varasemate kogemustega, kuid kõik 3 bändi esinesid koolibändide päeval ning 2 bändi ka Raasiku muusikafestivalil. Selle aasta esimene esinemisvõimalus on Koolirock 2023.

Kellele: 5.–12. klass
Juhendaja: Liis-Marii Vendt (liismarii.vendt@gmail.com)
Toimumise ajad: 7.–9. klass neljapäeval kell 15:30–17:00, 5.–7. klass neljapäeval kell 17:00–18:30, 10.–12. klass esmaspäeval kell 19:00–20:30
Toimumise koht: 0-korruse bändiruum
Tasu: tasuta
Algab: 5. septembril

ROBOOTIKA

Robootikaring pakub põnevat võimalust sukelduda tehnoloogia ja inseneriteaduste maailma. Ringis kasutame põhiliselt LEGO EV3, LEGO NXT ja Arduino komplekte, kuid õpilastel on ka võimalus tutvuda teiste võimalustega. Ringi eesmärk on õpetada õpilastele programmeerimist ja matemaatikat praktilisel viisil, kasutades reaalsete seadmete ehitamist ja nende juhtimist. Õpilased õpivad looma autonoomseid roboteid, lahendama probleeme ja arendama loomingulisi projekte, mis tugevdavad nende tehnilisi oskusi ja loovat mõtlemist.

Ringis osalejatega on ka plaanis osaleda oktoobris toimuval Robotex 2023 messil.

Kellele: 5.–12. klass
Juhendaja: Siim Kruusimäe (siim.kruusimae@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: teisipäeval kell 14:15–16:30
Toimumise koht: 4. korruse arvutiklass
Tasu: tasuta
Algab: 19. septembril

RAHVATANTS

Alustame rahvatantsu huviringiga, kus varasem tantsukogemus ei ole oluline. Ees ootavad kindlasti esinemised koolis juba sellel õppeaastal.

Rahvatants on mitmekülgne ja lõbus viis aidata arendada nii füüsilisi kui ka vaimseid oskusi. Need tegevused aitavad luua tugeva aluse üldisele arengule ning pakuvad palju rõõmu ja enesekindlust.

Kellele: 2.–4. klass
Juhendaja: Kristiina Vilipõld (kristiina.vilipold@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: teisipäeval ja neljapäeval kell 12:45–13:20
Toimumise koht: aula
Tasu: tasuta
Algab: 1. oktoober

FOLK-SHOW GÜMNAASIUMILE (huviring lõpetas vähese osaluse tõttu)

Alustame segapaaridele suunatud tantsulise treeninguga, kus pöörame pärimusele vindi peale ja koos tantsupartneriga saad show-maailmaga tutvust tegema hakata. Tegemist on äärmiselt füüsilise trenniga, kus palju erinevaid tõsteid. Plaan on esineda alustuseks koolis, aga miks mitte ka väljaspool kooli. Eelnev tantsukogemus ei ole vajalik, hakkame algusest peale koos pusima. Esimene kord ei ole ka partnerit vaja. Tule lihtsalt kohale!

Kellele: 10.–12. klass
Juhendaja: Kristiina Vilipõld (kristiina.vilipold@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: esmaspäeval kell 15:20–16:50
Toimumise koht: aula
Tasu: tasuta
Algab: 1. oktoober

FINANTSKLUBI

Huviring on mõeldud 9. – 12. klassi õpilastele, keda huvitab finantsmaailm või huvi alternatiivsete sissetulekute teemal. Huviringi raames õpitakse rahaga ümberkäimist, rahalise tuleviku planeerimist ning investeerimist. Huviringi tunnid toimuvad loengu ja vastavate teemade praktiliste tööde paarina.

Kellele: 9.–12. klass
Juhendaja: Marko Häelm (marko.haelm@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: esmaspäeval kell 14:45–16:15
Toimumise koht: klassiruum 260
Tasu: tasuta
Algab: 29. september

JALGRATTURI KOOLITUS (jaanuarist)

Jalgratturi koolitus on noore juhi esimene põhjalik ettevalmistus iseseisvaks liiklemiseks ratturina sõiduteel. Teoreetiliste teadmiste ja sõidupraktika käigus kujunevad riske vältiva, lugupidava ja viisaka noore liikleja harjumused.

Koolituse läbinud õpilane tunneb liiklusreegleid, oskab hinnata jalgratta tehnoseisundit ja selle valmisolekut teel sõitmiseks, oskab jälgida liiklust ja teha õigeid otsuseid, oskab valitseda jalgratast, ennetada ohte ning tegutseda riske vältides.

3. klassi õpilased saavad sellel õppeaastal läbida koolituse teoreetilise osa. 4. klassi õpilased saavad läbida nii teoreetilise kui ka praktilise osa ning koolitus lõpeb sõidueksamiga, mis annab selle sooritajale jalgrattaloa. Võimalusel avame grupi ka 5. ja 6. klassile.

Kellele: 3.–4. klass (võimalusel ka 5.–8. klassi segarühm)
Juhendaja: Kerli Kuusk, Toomas Mee (toomas.mee@laagna.edu.ee)
Toimumise ajad: jaanuarist alates teooria, aprill/mai sõidutunnid
Toimumise koht: koolimaja ja koolihoov
Tasu: tasuta
Eelregistreerimine: https://forms.office.com/e/3rAv3uALpf

MEIE KOOLIS TEGUTSEVAD SPORDIKLUBID

Toomas Mee
Huvijuht
toomas.mee@laagna.edu.ee

Andmed uuendatud 20.11.2023