Teeme jõulukingi Tallinna Loomaaiale!

Hea loomasõber, tee jõulukink väikestele kuningtamariinidele!

Meie kool on olnud terve 2018. aasta vaderiks Tallinna Loomaaias kuningtamariinidele Willenale ja Helmiinale, kellele meie kooli õpilased said möödunud aastal konkursi korras nimed panna.

Jätkame loomakeste abistamist ka 2019. aastal. Kui meist igaüks teeb väikese annetuse (0,5- 1€), loodame veel enne aasta lõppu annetustena kokku koguda summa (2×140€), mis on kahe kuningtamariini aastane söödakulu. Möödunud suvel Tallinna Loomaaeda külastanud õpilased ütlesid, et nii tore oli vaadata, et meie kool on vaderiks kuningtamariinidele.

Annetusi võib teha klasside kaupa – teete enda annetuspurgi ja õpetaja toob kogutud raha kantseleisse. Vanemad ja vilistlased saavad annetada 13. detsembril kontserdile tulles annetuspurki. Annetada saate ka MTÜ Laagna Gümnaasium Huvihariduskeskus kontole EE132200221045987323. Kui oleme vajaliku summa kokku kogunud saame pikendada lepingut MTÜ LGHK ja Tallinna Loomaia Sõprade Seltsiga.

Kuningtamariin (Saguinus imperator)

Kuningtamariin on küünisahvlaste sugukonda kuuluv pisike ahvike, kelle kodu on Lõuna-Ameerika vihmametsades Amazonase jõgikonnas Peruus, Brasiilias ja Boliivias. Uhkete pikkade valgete vurrudega loomakesed on väidetavalt oma nime saanud Saksa keisri Wilhelm II järgi, kellel samuti olid võimsad vuntsid. Kuningtamariinid elavad kuni 15 isendist koosnevas peregrupis. Nende elu kulgeb 10 ja rohkema meetri kõrgusel puuvõrades ning joostes võivad nad arendada kiirust kuni 40 km/h. Toituvad loomakesed puuviljadest, õitest ja seemnetest, aga ei ütle ära ka putukatest, sisalikest, lindudest, linnumunadest ja konnadest. Poegade kasvatamisest võtavad osa nii täiskasvanud õed-vennad kui isaloom, kelle seljakarvadesse järeltulijad esimestel elukuudel kõvasti klammerduvad.

Tallinna Loomaaias elab kaks kuningtamariini, kes saabusid 2015. aastal Prantsusmaalt La Palmyre loomaaiast.