Maailmakoristuspäev

20. septembril osalesid meie kooli õpilased maailmakoristuspäeval. Koos klassijuhatajaga leiti aeg, et minna kooliõuest kaugemale ja korjata üles prügi, mis on visatud maha, kuigi prügi koht on prügikastis. Piltidel on näha, missugust prügi meie kooli ümbruse tänavatel ja rohealal leidus. Kokku koguti ligi 800 liitrit prügi ja sellest suitsukonisid oli ligemale 15 liitrit. Koristusalaks oli kooli lähiümbruse tänavad ja laste mänguväljak.

Meie kool on liitunud Rohelise kooli programmiga ning anname enda panuse, et looduskeskkond meie ümber puhtana hoida. 

Kui vaatame hoolikalt ringi, siis leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt enda ümber. Need on suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla või ukse kõrvale. Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikkus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all. Väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse – see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse. Näiteks sureb väikeprügi tõttu miljoneid linde ja kalu.

Täname 3.A, 3.B, 3.C, 6.B, 7.A, 8.B ja 8.C klassi õpilasi ja klassijuhatajaid, kes andsid enda panuse linnaruumi prügist puhastamisel.

Hoiame looduse puhtana!