Meie lööme kaasa Eesti metsa istutamisel

Tallinna Laagna Gümnaasium on roheline kool ning rääkisime lastega, mida see tähendab ning millised on erinevad viisid meie keskkonna hoidmiseks.

Õpilased tõid välja erinevaid põhjuseid, miks tuleb keskkonda säästa. Jõudsime arutledes metsani ning paljud õpilased olid märganud, et üha rohkem raiutakse maha puid ja ehitatakse asemele poode, mida tegelikult polegi vaja. Arutlesime, kuidas saaksime meie omalt poolt aidata, et Eesti loodus säiliks. Üks õpilane käis välja idee, et võiksime panustada puude istutamisse.

Õpetaja siis tegi natukene uurimistööd ning leidis sellise lehekülje nagu koosloodus.ee, mille kaudu saab istutada laialehiseid puuliike, mida Eesti looduses napib. Kogusime klassis annetusi ning koosloodus.ee kaudu annetasime klassi poolt 10 uut puud Eesti loodusele. Raha sai kokku kogutud väga kiiresti ning lastel oli hiljem väga uhke tunne, et nad said kuidagi ise looduse säilimisse panustada.

Järgmine plaan on tulevikus minna kõik koos ka päriselt ise puid istutama!

Mõned mõtted, miks õpilased arvasid, et puude kinkimine on hea idee:
Puudest tuleb mets, mis on meile väga vajalik.
Kui on puid, siis saavad ka loomad endale kodu.
Puud on olulised, et meil oleks puhast õhku hingata.
Vaja on hoida planeeti, kus me ise elame.
Kui ei oleks metsa, siis oleks loodus igav.
Puud on ilusad ja neid peab olema palju.
Kui meie ise ei hoia oma kodu, siis ei tee seda keegi.
Koos loodust hoides saame siin pikalt elada.

Käesoleva jutukese kirjutas 3.C klassijuhataja Kelly Rebane.