Sirelite istutamine

Rohelise kooli (RK) tänavuses tegevuskavas oli üheks suuremaks ettevõtmiseks kooli ees oleva sireliheki taastamine. Õpetaja Anne teadis, et tühimikud hekis tekkisid juba aastaid tagasi, kui koolihoovi ümber aeda ei olnud ning väikesed sirelitaimed lihtsalt tallati ära.

17. novembril, talve tulekuga võidu, said sirelitaimed mulda. Kogenud haljastajad hankisid sirelitaimed ja tõid kõik vajaliku istutustööde tegemiseks ning juhendasid noori abilisi. Kooli poolt oli õpilastest abijõud organiseeritud nii, et iga tunni ajal oli üks rühm abis. Istutustöödele korraldasid abilised RK töörühma õpetajad Anne, Natalja, Kaja ja õpilane Karl-Markos.

Juba mõne aasta pärast sirguvad noored põõsad suureks ja kooliaeda ehivad kevadel kaunid ja lõhnavad sireliõied.

Täname haljastusettevõtet A ja O Haljastus OÜ. Suur tänu kõikidele õpilastele, kes saabunud talveilma trotsisid ja istutustööd teha aitasid:

• Karl-Markos, Kaspar ja Antanas 10. klassist
  • Aleksandr, Markus, Aaron ja Vjatšeslav 9.B klassist
  • Gerda ja Kerstin 8.C klassist
  • Steven ja Silver 8.B klassist

Kahjuks ei saanud labidat kätte 9.C klassi haljastusrühm, kes oli igati valmistunud, et omalt poolt panus anda. Nende vahetuse ajaks olid juba kõik põõsad mulda pandud.

Fotod tegi Karl-Markos Kadapik ning jutukese kirjutas Kaja Kalmer.