6. ja 8. klasside õppekäik Lahemaale

Suve lõpp ja sügise algus on head ajad looduses liikumiseks ja ümbritseva taimestiku ning seentega tutvuse tegemiseks.

Erinevaid metsatüüpe pakkuv Lahemaa on suurepärane õppekäigu koht, sest on ju 1. juunil 1971 asutatud Lahemaa rahvuspark üks esimesi Eestis. Külastasime Palmse ja Sagadi mõisahooneid, et õppida pisut ajalugu ning tutvuda mõisaaedades kasutatud aiakujunduse stiilidega. Samuti said õpilased näha, katsuda ja nuusutada erinevaid taime- ja seeneliike ning Sagadis nautida maitsetaimede imelisi aroome. RMK keskused Palmses ja Oandul on alati lahkelt õpilasi vastu võtnud ja tutvustanud Lahemaa rikkust. Kõik osalejad läbisid Loquiz äppi kasutades ja küsimustele vastates 4 km pika matkaraja. Hariv oli ka film Eesti metsloomadest, millele järgnes temaatilise küsimustiku täitmine.

Tänan kõiki õpetajaid, kes klasse saatsid: Kerli Kuusk, Piret Pajuste, Anti Krik, Imre Vijard, Enely Suiste ja Maarit Iris Lootus.

Käesoleva jutukese kirjutas loodusainete õpetaja Kaja Kalmer.