“Maailmaharidus” 6. ja 7. klassis

9. novembril toimus meie koolis iseseisva õppimise päev, mille üldteema oli “Maailmaharidus”. Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas ülemaailmsed probleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ja kuidas igaüks meist saab maailma käekäiku mõjutada.

Kõik klassid said projektülesanded, mille koostasid aineõpetajad, lõimides erinevaid ainevaldkondi. 6.–7. klassid said ülesanded, mille teemadeks olid “Toidu teekond” ja “Säästev tarbimine”.

7. klassid uurisid, kust ja kuidas erinevad toiduained meie toidulauale jõuavad, arvutasid, palju “toidukilomeetreid” need läbivad ning koostasid saadud info põhjal koomikseid.

6. klassid uurisid, kuidas meie tarbimisharjumused mõjutavad maailma ning koostasid plakateid, mis kutsuvad säästvalt tarbima.

Õpilaste töödega saab tutvuda siin ja kooli 3. korrusel.

Käesoleva jutukese kirjutas ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Natalja Dovgan.