Annetus Tallinna Loomaaiale

Hea loomasõber, tee jõulukink väikestele kuningtamariinidele!

Meie kool on olnud alates 2018. aastast vaderiks Tallinna Loomaaia kuningtamariinidele Willenale ja Helmiinale, kellele meie kooli õpilased said nimed panna, sest olime esimesed, kes uutele asukatele vaderiks soovisid olla.

Jätkame loomakeste abistamist ka 2024. aastal. Kui meist igaüks teeb väikese annetuse (2 kuni 3 eurot), loodame aasta lõpuks kokku koguda summa (600€), mis on kahe kuningtamariini aastane söödakulu. Tallinna Loomaaeda külastades on nii tore vaadata, et meie kool on vaderiks väikestele ahvikestele.

Annetusi võib teha klasside kaupa, tehes enda annetuspurgi. Õpetaja kannab kogutud raha MTÜ Laagna Gümnaasiumi Huvihariduskeskus kontole.

Kõik teised annetada soovijad saavad kanda annetuse MTÜ Laagna Gümnaasiumi Huvihariduskeskus kontole EE132200221045987323.

Kui oleme vajaliku summa kokku kogunud, saame pikendada vaderiks olemise lepingut Tallinna Loomaaiaga.

KUNINGTAMARIIN (Saguinus imperator)

Küünisahvlaste sugukonda kuuluv pisike ahvike, kelle kodu on Lõuna-Ameerika vihmametsades Amazonase jõgikonnas Peruus, Brasiilias ja Bolivias. Uhkete pikkade valgete vurrudega loomakesed on väidetavalt oma nime saanud Saksa keisri Wilhelm II järgi, kellel samuti olid võimsad vuntsid. Kuningtamariinid elavad kuni 15 isendist koosnevas peregrupis. Nende elu kulgeb 10 ja rohkema meetri kõrgusel puuvõrades,  joostes võivad arendada kiirust kuni 40 km/h. Toituvad puuviljadest, õitest ja seemnetest, aga ei ütle ära ka putukatest, sisalikest, lindudest, linnumunadest ja konnadest. Poegade kasvatamisest võtavad osa nii täiskasvanud õed-vennad kui isaloom, kelle seljakarvadesse järeltulijad esimestel elukuudel kõvasti klammerduvad.

Tallinna Loomaaias elab kaks kuningtamariini, kes saabusid 2015. aastal Prantsusmaalt La Palmyre loomaaiast.