Euroopa päev meie koolis

Sel aastal täitus Eestil 20 aastat Euroopa Liidu ja NATO liikmena. Juubeliaasta tähistamiseks toimusid meie koolis erinevad tegevused ja üritused, mis algasid 9. mail, Euroopa päeval.

9. mail toimusid mälumängud põhikooli õpilastele Euroopa Liidu ja NATO kohta: QR-koodi jaht 5.–7. klassidele ja Kahoot 8.–9. klassidele.

QR-koodi jahi parimad olid:

• I koht – 7.B (Uku, Johan);
  • II koht – 7.A (Robin, Martin);
  • III koht – 7.B (Karl, Marcus).

Kahoodi parimad olid:

• I koht – 9.C (Aleksandra ja Aleksander);
  • II koht – 8.A (Saara ja Triinu);
  • III koht – 9.C (Kerstin ja Käthlin).

Ühiskonnaõpetuse tunnis vaatasid õpilased videosid, mis tutvustasid Euroopa Liidu institutsioone ja väärtusi ning kujundasid Euroopa Liidu tegevust ja liikmesriike tutvustavaid plakateid.

15. ja 17. mail külastasid 7.B ja 6.C õpilased Euroopa Elamuskeskust, kus neil avanes võimalus tutvuda EL riike, institutsioone ja tegevusvaldkondi kajastava interaktiivse näitusega ning vaadata 360° kinos filmi EL kujunemisest ja Euroopa demokraatia toimimisest. Üks põnevamaid tegevusi oli interaktiivse fotoseina juures „euroselfi“ tegemine, mida sai jagada ka teiste riikide Euroopa Elamuskeskuste külastajatega.

Üritused viis läbi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Natalja Dovgan.

Aitäh kõigile tublidele osalejatele!