Teeme jõulukingi Tallinna Loomaaiale!

Hea loomasõber, tee jõulukink väikestele kuningtamariinidele!

Meie kool on olnud alates 2018. aastast vaderiks Tallinna Loomaaias pesitsevatele kuningtamariinidele Willenale ja Helmiinale. Kusjuures need nimed on meie kooli õpilaste valitud, sest olime esimesed, kes uutele loomaaiaasukatele vaderiks soovisid olla.

Jätkame loomakeste abistamist ka 2020. aastal. Kui meist igaüks teeb väikese annetuse (0,5- 1€), loodame aasta lõpuks kokku koguda summa (280€), mis on kahe kuningtamariini aastane söödakulu. Tallinna Loomaaeda külastades on nii tore vaadata, et meie kool on vaderiks väikestele ahvikestele.

Annetusi võib teha klasside kaupa – teete enda annetuspurgi ja õpetaja toob kogutud raha kantseleisse. Vanemad ja vilistlased saavad annetada 19. detsembril kontserdile tulles annetuspurki. Annetada saate ka MTÜ Laagna Gümnaasiumi Huvihariduskeskus kontole EE132200221045987323. Kui oleme vajaliku summa kokku kogunud, saame pikendada lepingut Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga.

Kuningtamariin (Saguinus imperator)

Kuningtamariin on küünisahvlaste sugukonda kuuluv pisike ahvike, kelle kodu on Lõuna-Ameerika vihmametsades Amazonase jõgikonnas Peruus, Brasiilias ja Boliivias. Uhkete pikkade valgete vurrudega loomakesed on väidetavalt oma nime saanud Saksa keisri Wilhelm II järgi, kellel samuti olid võimsad vuntsid. Kuningtamariinid elavad kuni 15 isendist koosnevas peregrupis. Nende elu kulgeb 10 ja rohkema meetri kõrgusel puuvõrades ning joostes võivad nad arendada kiirust kuni 40 km/h. Toituvad loomakesed puuviljadest, õitest ja seemnetest, aga ei ütle ära ka putukatest, sisalikest, lindudest, linnumunadest ja konnadest. Poegade kasvatamisest võtavad osa nii täiskasvanud õed-vennad kui isaloom, kelle seljakarvadesse järeltulijad esimestel elukuudel kõvasti klammerduvad.

Tallinna Loomaaias elab kaks kuningtamariini, kes saabusid 2015. aastal Prantsusmaalt La Palmyre loomaaiast.

Vaata vaderiks olemise kohta infot SIIT.