Rohelise kooli õppereis Juminda poolsaarele

18. septembri keskpäeval asus Rohelise kooli töörühm teele Juminda poolsaarele.

Külas käidi Tõnu talu puukoolis, kus hariti end iluaia teemal kooliõue edaspidiseks kujundamiseks. Mitmed meie hulgast ostsid puukoolist kaasa puid ja põõsaid koduaia kaunistamiseks.

Kuna käesoleval õppeaastal on Rohelise kooli töörühmal üheks teemaks “Meri ja rannik”, käisime uudistamas Hara sadamat, kus meile räägiti sadama ajaloost. Näiteks sellest, kuidas eelmise riigikorra ajal Hara sadamas allveelaevu demagnetiseeriti.

Reisi viimane sihtkoht oli Majakivi-Pikanõmme loodusõpperada. Kui selle ajani olid õpilased väga hoolikalt kuulanud, mida huvitavat neile räägiti, siis metsas said nad end lõpuks vabalt tunda. Ronisime suure rändrahnu otsa (Majakivi), mis on Eestis suuruselt kolmas.

Õpilased ütlesid, et nii vahva reis. Peamine, et kõik tundsid end vabalt ning päikseline ja soe ilm soosis igati looduses olemist.