Kõik on uus… ja seekord märtsikuus!

Nimelt sai meie kooli õppeköök põhjaliku renoveerimise käigus nii uue näo kui ka sisu. Lisandunud on seinatäis uusi kappe, tööpinnad on suurenenud ning köögitehnika on täielikult välja vahetatud uuema ja modernsema vastu. Ka köögitarvikud ja vajaminevad töövahendid nagu nõud, potid, pannid, noad, kahvlid, blenderid, mikserid ja muu vajalik kuni mokkalusikateni välja, ootavad kasutamist. Kokandus on meie koolis väga populaarne. Lisaks õppeköögis toimetavatele kokanduse tunni õpilastele tegutsevad siin ka õpilased köögimeedia huviringist. Köögis on kõik valmis tervislike toitude propageerimiseks, erinevate rahvustoitude tutvustamiseks, küpsetamiseks ning köök võimaldab valmistada nii lihtsaid argiroogasid kui ka serveerida uhkeid pidulaudu.

Kooli majandusjuht Liina Pukk, kes on selle projekti eestvedaja, ei lugenud töötunde, mis mööbli valikule, paigaldusele, tehnika tellimisele ja muule kaasnevale kulus. „Kõik see oli üks suur rõõm ja seda väärt!” ütles ta köögi avamisel.

Lähemal ajal on valmimas veel teinegi suur projekt – loodusainete kaasaegne laboratoorium-õppeklass.

Jutukese kirjutas kodunduse-, kunsti- ja käsitööõpetaja Anne Kato, pildid tegi õpetaja Piret Seepa.