Rohelise kooli töörühm Läänemere saarel

Rohelise kooli töörühma õpetajad ja õpilased tutvusid 2.–4. detsembril ühe Läänemere saare eluoluga. Saareks oli Ahvenamaa.

Kuuldud–nähtud info ja emotsioonid pani lühidalt kirja Mirgrit Helm 9. klassist, kes on pikemat aega väga aktiivselt tegelenud roheliikumise propageerimisega meie koolis.

Mirgrit kirjutab järgmiselt:
Ringreisil räägiti Ahvenamaa ajaloost, kohalike ettevõtete tööst ning kuidas hinnatakse just kohalikku toorainet ja toodangut. Kuigi säästetakse keskkonda, kasutades kohalikku toorainet, on suurel turismil ja laevandusel negatiivne mõju Läänemerele. Hiljem laevas arutasime saare ettevõtete positiivseid ja negatiivseid külgi ning kui keskkonnasõbralik Ahvenamaa elu ikkagi on. Samuti sai põhjalikult läbi räägitud–arutatud Rohelise kooli käesoleva õppeaasta tegevuskava ning meie kooli veel keskkonnasõbralikumaks muutmise võimalused.

Tore, et meil on palju huvilisi õpilasi ja õpetajaid, kes panustavad erineval viisil meie elukeskkonna paremaks muutmisse.