Praktiline koolitund

Kõige paremini jääb õpitu ikka meelde siis, kui saad praktilisi kogemusi.

6.B ja 6.C klassi õpilased degusteerisid loodusõpetuse tunnis erinevaid õunasorte. Õpilased võtsid ise tundi kaasa erinevat sorti õunu, mille hulgas oli nii koduaias kasvatatud kui ka poelettidel müüdavaid õunu. Töö käigus kirjeldati õuna välimust, maitset, tekstuuri jms. Kumbki klass valis ka enda lemmikõunasordi, milleks olid 6.C klassil „Martsipan“ ning 6.B klassil „Kuldrenett“. Õpiti, et igal sordil on omad tunnused nii välimuse kui maitse osas, mis on saavutatud sordiaretuse teel.

Õpilased said ka teada, et õunapuu on üks vanimaid viljapuid, mida inimesed viljade saamiseks kasvatama hakkasid. Eesti vanim õunapuu on Oti mets-õunapuu (metsistunud aed-õunapuu), mis on 250-aastane ja kasvab Viljandimaal Mulgi vallas.