8. klassid Eesti Loodusmuuseumis

27. märtsil käisid kõik 8. klassi õpilased Eesti Loodusmuuseumi tunnis „Selgrootutest Eestis – lülijalgsed ja limused“.

Elurikkust tutvustav ja väärtustav programm võimaldas õpilastel praktilise töö käigus uurida  lähemalt nelja erinevat selgrootute rühma: putukaid, vähilaadseid, ämblikulaadseid ja limuseid. Paaristöö käigus õpiti stereomikroskoobi abil eristama erinevaid lülijalgsete rühmi välistunnuste alusel. Eraldi uuriti ka putukate suuaparaati ja selle seost toitumisega. Lisaks vaadeldi, määrati ja rühmitati tigusid. Vaatlus- ja märkamisoskust aitas arendada mageveekarpide võrdlemine. Tunni põhirõhk oli küll lülijalgsetel ja limustel, kuid et paremini mõista selgrootute mitmekesisust ja osa looduses, avastasid õpilased ka mullas elavaid selgrootuid.

Programm oli õpilastele tasuta, rahastus tuli Kultuuriranitsa toetusest.

Käesoleva jutukese kirjutas loodusainete õpetaja Kaja Kalmer.