Lõppes riiklik projekt „Professionaalne eestikeelne õpetaja põhikoolis“

Tallinna Laagna Gümnaasium liitus 2020. aastal projektiga „Professionaalne eestikeelne õpetaja põhikoolis“.

Projekti eesmärk oli toetada eesti keele õppe kvaliteedi tõstmist klassides, kus õpib muu kodukeelega õpilasi. Meie koolist osales kolm klassi. Projektiga liitunud õpetajad ning koolimeeskonnad osalesid paralleelselt Tallinna Ülikooli koolitustel ning seires. Lisaks igapäevasele õppetööle andsid õpetajad eesti keele ringi, said klassidesse juurde tellida õppevahendeid ning käia õppekäikudel, et toetada õpilaste keelelist arengut.

Projekt lõppes 2024. aasta kevadel. Sellega seoses tegid õpetajad kokkuvõtva ettekande enda koolis, osalesid juunis projekti lõpuseminaril ning õpetaja Minna-Mirjam Kurvits tegi ka ettekande 12. septembril Tallinna Ülikoolis toimunud konverentsil “Eestikeelsele õppele üleminek mitmekultuurilises lasteaias ja koolis”.

Suur rõõm, et saime selles projektis osaleda!

Meie koolist osalesid projektis Minna-Mirjam Kurvits, Liina Pukk, Härda-Irene Jaeger, Piret Orgusaar ja Liivia Arvisto.