Advendihommikud
Detsembrikuus toimusid traditsiooniks saanud advendihommikud, millest igaüks oli suunatud eri vanuseastmele ning mis andsid kogu kooliperele võimaluse hetkeks peatuda, kuulata muusikat ja mõtiskleda jõuluaja tähenduse üle. Kokku toimus kolm advendihommikut, mis kandsid endas advendiajale omaseid väärtusi – ootust, hoolimist, rõõmu ja lootust.
I advendihommik toimus 1. detsembril ning oli mõeldud 1.–3. klasside õpilastele. Hommik möödus rõõmsas ja südamlikus meeleolus, kus advendiaega aitasid avada mudilaskoor ja solist Laura Eliis Virkepuu lauluga „Jõulud jõudvad“, 3.A klassi ansambel lauluga „Kuuse tegemise laul“ ning mudilaskoor energilise esitusega „Lõbusad päkapikud“. Koolipere kõige noorematele õpilastele rääkis advendihommik jõulude ootamisest, headusest ja ühisest rõõmust.
II advendihommik leidis aset 8. detsembril ning tõi kokku 4.–7. klasside õpilased. Sellel hommikul keskenduti hoolimisele, rahule ja üksteise märkamisele. Jõulumeeleolu lõid mudilaskoori esitatud „Ding-dong“, laul „Üksteist peab hoidma“ mudilaskoori ja solist Eleanora Raja esituses, Adel Mambreyan esitatud luuletus „Päkapiku miksid” ning 4.A klassi ansambli ja mudilaskoori ühine esitus „Käib ringi päkapikk väikene“. Advendihommiku lõpetas 4. klasside koor lauluga „Laul Põhjamaast“.
III advendihommik 15. detsembril oli suunatud 8.–12. klasside õpilastele ning kandis endas kolmanda advendi sõnumit – rõõmu ja lootust. Mõtisklus kutsus noori peatuma ning mõtlema sellele, mis on jõuluajal tegelikult oluline: kellega oma aega jagada, millist rõõmu teistele pakkuda ja millist rahu lubada iseendale. Muusikalise osa avas 3.A klassi ansambel, kes esitas lood „Lõbusad päkapikud“ ja „Kuuse tegemise laul“, tuues advendihommikusse elurõõmu ja koosolemise soojust. Kaasaegsema kõlaga jätkas koolibänd, kelle esituses kõlas tuntud jõululaul „Last Christmas“, mis rääkis lootusest, armastusest ja kogemustest, mis meid elus kujundavad.
Advendihommikud pakkusid kogu kooliperele võimaluse kogeda ühist hetke ning nautida muusikat ja mõtisklust kiirel jõulukuul. Täname kõiki esinejaid, juhendajaid ja korraldajaid, kes aitasid luua sooja ja tähendusliku advendiaja Tallinna Laagna Gümnaasiumis!



