Rohelise kooli konverents „Looduse harmoonia“

31. märtsil toimus kooli aulas kõikidele gümnaasiumi õpilastele Rohelise kooli konverents „Looduse harmoonia“. Tegemist oli järjekorras juba kolmanda säärase konverentsiga.

Konverentsi esimeses pooles esitlesid enda uurimistöid 11. klassi õpilased, kelle töös käsitletakse mõnda Rohelise kooli teemat puudutavat küsimust. Rohelise kooli programmis on kokku 13 teemat.

Gümnasistid esitasid järgmised ettekanded:

  • Alina-Liis Krupi ja Dominika Malõševa – „Õpilaste teadlikkus õigest keskkonnaalasest käitumisest“;
  • Aleksandr Tsõbulski ja Sergei Igašev – „Tervisliku eluviisi mõju elukvaliteedile“;
  • Georg Raudsepp – „Suhkruasendajad – tervislik alternatiiv“.

Kuulajaskond oli aktiivne küsimusi esitama ning iga teema kohta sooviti veel täiendavat infot.

Konverentsil osalesid ka külalisesinejad, kes sel korral saabusid Lõuna-Eestist – Räpina Aianduskoolist. Külaliste hulgas oli ka meie endi vilistlane Eliise Kriis, kes õpib aianduskoolis aedniku erialal. Eliise kutsus endaga koos Räpina Aianduskoolist rääkima enda kursusekaaslase Ly-Sandra Laanemetsa ja kooli arendusjuhi Keio Kaarlõpe. Ly-Sandra rääkis, mis talle aednikuks õppimise juures enim meeldib ning kui tore on ka elu kooliväliselt. Arendusjuht Keio Kaarlõp rääkis teemal „Ise toitu kasvatades sõltumatuks“. Keio kaasas gümnasiste kaasa mõtlema ja arutlema toidu kasvatamise teemal. Põnev oli ka põhjalik esitlus hüdropoonikast ehk vesiaiandusest, mis on taimede kasvatamine ilma mullata, kasutades selle asemel toitelahuseid.

Paneeldiskussioonil avaldasid konverentsil kõlanud teemadel arvamust õpilased Gert, Iiris, Karl ja Lisandra, kooli psühholoog Annemai ning külaline Keio. Diskuteeriti konverentsil kõlanud teemadel. Oli hea kuulda, et liigtarbimist ei esine. Peamiseks põhjuseks on kõrged hinnad, mis suunavad uute asjade ostmist edasi lükkama või vältima. Hea oli ka kuulda, et pea kõikide vanematel või vanavanematel on aed, kus aedvilju kasvatatakse. Suhkru teemal arvati, et kindlam on toidus kasutada tavalist roo- või peedisuhkrut, sest neid on pikalt kasutatud ja mõjud hästi teada. Suhkruasendajate kasutamist ei pooldatud.

Oli hariv ja meeldiv konverents avatud noorte seltskonnas.

Täname konverentsi juhte: Aleksandr Tsõbulski ja Georg Raudsepp. Suur tänu Eliisele huvitavate külaliste esinema kutsumise eest. Tänud Jovitale aula kaunistamise ja ÕE liikmetele (Laura, Victoria ja Arman) aula valmis seadmise eest. Aitäh heli- ja esitlustehnikule Markusele. Tänud Silme Gutmannile õpilastele info jagamise ning Magnus Liirile meenete varumise eest.

Käesoleva jutukese kirjutas Rohelise kooli konverentsi korraldaja Kaja Kalmer.