Abiturientide ja vilistlaste vestlusõhtu

12. aprillil toimus järjestikuselt teine abiturientide ja vilistlaste vestlusõhtu “Kuhu? Kuidas? Kelleks?”

Sel korral oli kohal 7 vilistlast, kes tutvustasid oma teekonda pärast gümnaasiumi lõpetamist ning jagasid lahkelt oma kogemusi, mõtteid ja nõuandeid.

Oluline mõte, mis korduvalt kõlas, oli julgustus, et kui praegusel hetkel pole abiturient oma valikus kindel või pole veel valikut väljagi kujunenud, siis see pole midagi ebatavalist ning muretsemiseks põhjust ei ole. Oluline on aga hoida nüüd fookust ning läheneda oma tulevikule väga teadlikult ja mitte jääda ootama, mida elu ette toob. Tuleks võtta aega enda analüüsimiseks, panna paika tegevusstrateegiad ning hoida ennast pidevalt motiveerituna ja entusiastlikuna. Selleks ongi vestlusõhtu ellu kutsutud, et meie abiturient saaks lisada oma motivatsiooni- ja teadmistepagasisse ühe vajaliku tüki.

Lühidalt meie vilistlastest ja nende ettekannetest:

Lotta Rosenberg

Eripedagoogika ja logopeedia eriala tudeng Tartu Ülikoolis

• Gümnaasiumi lõpus kaalus nii õpetajaametit kui ka meditsiini, kuid Tartu Ülikooli kodulehel valitud eriala kirjeldust lugedes kõnetas just see, et eripedagoogika ja logopeedia ühendab mõlemad.
  • Erialastipendium 400 eurot/kuus (20% üliõpilastest).
  • Kiidab Tartus õppimist – hea keskkonnavahetus, suurepärased õpitingimused ning tudengilinna eriline melu.

Rebecca Ossaar

Klassiõpetaja eriala tudeng Tallinna Ülikoolis

• Tung erialale suur (4-5 inimest ühele kohale)
  • Vastuvõtueksam 100%
  • “Mul polnud gümnaasiumi lõpetades aimugi, mida teha. Seega hakkasin ajas tagasi mõtlema. Väiksena oli minu unistus õpetajaks saada. Mängisin alati kooli ja hindan õpetajate tööd. Seega läksin oma väikse mina soovide järgi ja hetkel ma seda otsust ei kahetse.”

Aarne Lääne

Füüsika, keemia ja materjaliteaduse tudeng Tartu Ülikoolis

• Gümnaasiumi lõpetades plaanis oma õpingud siduda reaalainetega.
  • 2023. aasta vilistlaste vestlusõhtul kuulas FKM-i tudeng Kaarinat ning tema valik langeski selle eriala kasuks.
  • “Ma ei ole kunagi kohanud sõbralikumat keskkonda kui siin. Koos õpime, koos kannatame ja koos lõbutseme.”
  • Selle erialaga on tööalaseid võimalusi palju.

Kerli Aleksejev

Õpib TTK-s õeks, töötab Ida-Tallinna Keskhaigla sisehaiguste osakonnas

• Võttis vaheaasta. Aastane paus mõjus innustavalt.
  • Järgmisel aastal läks TTK-sse.
  • Vastuvõtt: lõputunnistuse keskmine, vastuvõtutest, vestlus.
  • Kõrgkoolil on õigus anda lisapunkt kandidaadile, kes on läbinud gümnaasiumis tervishoiu või meditsiini suuna.
  • Selle eriala tööpõld on lai.

Stiven Uke

Ajateenija Eesti Mereväes (Rannikukaitsedivisjon)

• Sattus rannikukaitsedivisjoni. See on laevadest väga kaugel.
  • Mereväes on ka palju naisohvitsere ja –ajateenijaid.
  • Eesti MEV on omapärane ja uhke.
  • “Saad võtta käsile oma füüsilise ja psüühilise vormi.“
  • “Militaarmaailm pole kõigile, aga ajateenistus on huvitav ja kasulik kogemus.”

Nikolai Borzov

Kaitseväe Akadeemia tudeng
Eelnevalt ettevõtja, õpetaja TLG-s, raamatumüüja USAs, ajateenija, õigusteaduse eriala tudeng (bakalaureusekraad omandatud).

• “Planeerige oma elu pikemalt ette.”
  • “Olge proaktiivsed, mitte reaktiivsed.”
  • “Kasvatage endas kasulikud harjumused.”
  • “Pärast aastat Ameerikas raamatuid müües sain aru, et need mured, mida ma varasemalt muredeks pidasin, ei olnud sealsete väljakutsetega võrreldes mured.”
  • “Maksimaalne tulemus on igal tegevusel olemas. Sa kas proovid sihtida sinna suunda või lihtsalt kulged. Ajateenistuses võtsin mina maksimumi ära – sain kompaniiülema abiks. See päädis Kreeka reisiga, mis minule midagi maksma ei läinud.”

Marek Kõbu

Riigisektoris äriarenduse valdkonna juhtimine
Eelnevalt aruandlussüsteemi arendaja, müügikonsultant Telias, omandatud haridus – teenuste turundus ja juhtimine.

• Juhib suuri projekte riigisektoris.
  • On ise õppinud ja arenenud. Sellega on ta enda ees ise uksi avanud.
  • “Töö tegemine on läinud lihtsaks tänu tehisintellektile. Oskust mõelda on aga endiselt vaja.”
  • “Kui sa leiad oma valdkonnas kasvõi ühe niši, mis on sinule kõige omasem, siis võid sa sellele spetsialiseeruda ja minna sellega peensusteni.”
  • “Initsiatiiv, tahtmine ja õppimisoskus on see, mis teil on vaja, et läbi lüüa ja teha seda, mida te tahate teha.”
  • “See on täiesti okei, kui sa täna ei tea, mida teha tahad. Kui sul on mingi mõte ja sa astud sellele sammukese lähemale, saad varsti aru, kas soovid sellega igapäevaselt tegelema hakata. Kui ei, siis lihtsalt vaheta suunda.”

Pärast ettekandeid said osalised jätkata vabas vormis vestlusega, küsida ning arutada.

Suur tänu vilistlastele, kes leidsid aega taas koolimaja külastada ja oma kogemusi jagada, ning abiturientidele, kes tulid neid kogemusi saama.